• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yurtdisigorev
  • https://twitter.com/YurtdisiGorev

Yurtdışı Görev

Bilgi Paylaşıldıkça Çoğalır...

Üyelik Girişi
Site Haritası
Memurlar.net

FORUM
Bu işte bir ʞ ı l s ɹ ǝ ʇ var!
Bilindiği üzere MEB YYEGM tarafından yurtdışında görevlendirilecek öğretmenler için seçme sınavı yapılmış, sonuçlar açıklanmış ve mülakat tarihleri beklenmektedir.

AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü ise bu yıl yazılı sınav olmaksızın, sadece mülakat ile Almanca ve Fransızca konuşulan ülkeler ile İtalya için görevlendirilecek öğretmenleri seçecektir.

Her iki genel müdürlük tarafından yayınlanan kılavuzlara göre ülkelere göre görevlendirilecek öğretmen sayıları aşağıdaki gibidir:

Avrupa Grubu (AB Dış İlişkiler Gn.Müd)                             

Almanca konuşulan ülkeler: 228                                    

Fransızca konuşulan ülkeler: 63                                      

İtalya: 1                                         

TOPLAM: 292 

Asya Grubu  (Y. ve Yurtdışı Eğitim Gn. Müd.)

İngilizce Dil Belgesi ile: 58

Batı Trakya: 7

Suudi Arabistan: 144     

Kuveyt, Katar: 8

Gürcistan, Moldova, Romanya: 43

TOPLAM: 260

                                  

Ancak; her iki genel müdürlüğün de mülakatlardan sonra yurtdışında görevlendirilecek öğretmenlerin yurtdışı görev yerlerine hareketinden önce katılmaları gereken “Yurtdışı Göreve Uyum Semineri” ile ilgili MEB Hizmetiçi Eğitim Planı 2017’de seminere katılacakların sayısında bildirdikleri sayılar ile kılavuzlarda yer alan sayılar arasında farklılıklar olduğu görülmektedir.

Buna göre; MEB Hizmetiçi Eğitim Planı 2017000484 faaliyet numaralı etkinlikte kayıtlı “Avrupa Grubu Yurtdışı Göreve Uyum Semineri” 10 gün süreli olarak 180 katılımcıyla gerçekleştirilecektir. Oysa kılavuz gereği görevlendirileceği belirtilen öğretmen sayısı toplam 292.Yine aynı planın 2017000483 faaliyet numaralı etkinliğinde kayıtlı “Asya Grubu Yurtdışı Göreve Uyum Semineri” 8 gün süreli olarak 160 katılımcıyla gerçekleştirilecektir. Oysa kılavuz gereği görevlendirileceği belirtilen öğretmen sayısı toplam 260.Mevcut veriler ışığında soruyoruz: Bu işte bir terslik yok mu?

Bu arada; İngilizce dil belgesi istenen ülkeler grubundaki adayların meraklı bekleyişi de devam etmektedir. İngilizce dil belgesi istenen ülkelerin hangisi olduğu konusunda kimse de bir bilgi yoktur. Ancak web sayfamızın Facebook grubu olan “MEB Yurtdışı Görev” (gruba ulaşmak için tıklayınız) grubunda yapılan yorumlarda belirtildiği ya da tahmin edildiği gibi Amerika da değil. Elbette adminlerimizin Bakanlık yetkililerinden edindikleri bazı bilgiler var. Ancak bunu açıklamayı şimdilik doğru bulmuyoruz. İlerleyen günlerde açıklanacaktır. 

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      2933 kez okundu

Yorumlar

ingilizce konuşulan ülkeler     20/04/2017 20:50

sınavdan önce ,İngilizce konuşulan ülkelerin hangisi olduğunu öğrenmek için Ankarayı aradığımda sınavla ilgili yetkili bir kişi bana bu yıl Amerika ve Kanadanın da olabiliceğini söylemişti
elmas ünver

     17/04/2017 19:48

Acaba mülakat tarihlerinin henüz açıklanmamış olması yani bu kadar gecikmesi bununla mı alakalı?
Olcay Gündogdu

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam59
Toplam Ziyaret933218
Facebook
google
Booking
Flag Counter