• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yurtdisigorev
  • https://twitter.com/YurtdisiGorev

Yurtdışı Görev

Bilgi Paylaşıldıkça Çoğalır...

Üyelik Girişi
Site Haritası
Memurlar.net

FORUM
Yurtdışı Öğretmenlere İzin Müjdesi
Temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın Hamburg şehrine gelen MEB Bakan Yardımcısı Mustafa SAFRAN ve MEB AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu EYİSOY DALKIRAN ve beraberindeki heyet, Hamburg ve Schleswig Holstein eyaletlerinde görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

Hamburg Türkçe-Almanca iki dilli okulu Stadtteilschule am Hafen’de okul yönetimi ile görüşmeler yapan ve bir derse katılan heyet daha sonra bölgede görev yapan Türkçe ve Türk Kültürü dersleri öğretmenleri ile bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi. 

T.C. Hamburg Başkonsolosu Yonca SUNEL’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya MEB Bakan Yardımcısı Mustafa SAFRAN ve MEB AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu EYİSOY DALKIRAN’ın yanı sıra Daire Başkanları Mehmetali AKDAĞ, Dr. Nilgün ÇALIŞKAN, Salim DONAT ile Ömer Can CÖMERT, Başkonsolos Yardımcısı Meral AKBİLEK KORAY, Berlin Eğitim Müşaviri Cemal YILDIZ ve Hamburg’un başarılı Eğitim Ataşesi Safiye GENÇ katıldı.

MEB Bakan Yardımcısı Mustafa SAFRAN’ın esprileriyle oldukça sıcak geçen bir ortamda geçen toplantıda söz alan MEB AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu EYİSOY DALKIRAN bundan böyle öğretmenlerin vize, oturma müsaadesi ve sigorta giderlerinin Bakanlık tarafından karşılanacağını, yurtdışındaki Türk çocukları için geliştirilen ders kitaplarının ise Eylül ayından itibaren hazır olacağını belirtti.

Öğretmenlerden “yıllık izin” ile ilgili gelen bir soruya cevap veren Daire Başkanı Salim DONAT ise; öğretmenlerin halen 30 gün yıllık izin + 10 gün mazeret izni şeklinde olan izin sürelerinin 40 gün yıllık + 10 gün mazeret izni olarak değiştirileceğini belirtti.

Almanya’nın Köln şehrinde de bir takım temaslarda bulunacak heyet akşam saatlerinde şehirden ayrıldı.  

Yazan: Halil Atila
  
6767 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam62
Toplam Ziyaret1117652
Facebook
google