• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yurtdisigorev
  • https://twitter.com/YurtdisiGorev

Yurtdışı Görev

Bilgi Paylaşıldıkça Çoğalır...

Üyelik Girişi
Site Haritası
Memurlar.net

FORUM
MÜLAKATTA ELENDİ AMA YURTDIŞI GÖREVİNE GİDİYOR
AB Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce ilan edilen 2019 Yurtdışı Öğretmenlik Mülakat sonuçlarında önce "BAŞARISIZ" ilan edilen kimi adaylar her ne hikmetse daha sonra "BAŞARILI" ilan ediliyor ve yurtdışı görevine gönderiliyor. 
Evet, durum maalesef bu. Kimi adaylar yazılı sınavda yüksek puan almasına rağmen mülakatta komik puanlar verilerek elenirken, söz konusu öğretmen yazılıdan 61,2245 puan, mülakattan da 71,6 puan alıyor. Ortalama olarak ise 66,41 yazıyor.Adayın sınav sonuç belgesinde "BAŞARISIZ" yazıyor. Ama buna rağmen Hamburg'a görevlendiriliyor. 
Nice 90 puan üzeri alan öğretmene mülakattan komik puanlar vererek elenirken, "BAŞARSIZ" sayılan öğretmen R.Ç. Hamburg'a görevlendiriliyor. Bu durum ayrıca AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün 13 Haziran 2019 tarihinde yayınladığı "2019-Yurtdışında Görevlendirilecek Öğretmenlerin Mesleki Yeterlilik ve Temsil Yeteneği Sınav Ortalamaları Taban Puanları" tasblosunda "Almanca Dil Belgesi İstenen Ülkeler Grubu"nun karşısında yazan 70,03 taban puanının da altında. 
"Biz diyoruz ki; hiç birşey olmadıysa bile, kesin bir şeyler oldu".
Mülakat ile ilgili haksızlığa uğrayan arkadaşların dava açması halinde ellerinde bir delil olması bakımından bu haberi paylaşıyoruz. Kişi ismi ve TC si bizde mevcut. Yargı sürecinde dileyen arkadaşlarla paylaşılabilir. 
  
5559 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam58
Toplam Ziyaret1117648
Facebook
google