• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yurtdisigorev
  • https://twitter.com/YurtdisiGorev

Yurtdışı Görev

Bilgi Paylaşıldıkça Çoğalır...

Üyelik Girişi
Site Haritası
Memurlar.net

FORUM
Antarktika'ya 2 öğretmen görevlendirilecek.

Antarktika'ya Bilim Üssü Kurulması Projesi

Geleceğin bilim insanlarını yetiştiren eğitmenlerimizin bilgi ve kapasitesini arttırmak, bu bilgi ve kapasiteyi gelecek nesillere aktarmaktır. Kutup bölgelerinin iklimsel şartları ve uzaklığı göz önüne alındığında, bu bölgelerde yapılan bilimin genç nesiller ile paylaşılması da oldukça zor bir iştir. KEDİ, bütün bu zorlukları göz önüne alan eğitmenlerimizi kutup bölgelerine yapılan bilim seferlerine dahil etmeyi amaçlayan bir projedir.

Proje kapsamında eğitmenlerimizin 2 ile 12 hafta aralığında Arktik ya da Antarktik bilim seferlerinde yer alarak, sefer katılımcısı bilim insanlarının yaptıkları çalışmaları gözlemlemesi, gözlemlerini internet günlüğü olarak yazması, uygun iletişim cihazları ile sesli ya da görüntülü olarak sınıflarla iletişim kurması ve sefer sonrasında tecrübelerini öğrenciler ve diğer eğitmenlere aktarmasını amaçlıyoruz.

Başvurular

T.C. Cumhurbaşkanlığı tarafından himaye edilen ve Cumhurbaşkanlığının; T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesine verdiği kutup çalışmaları konusu ile ilgili görevlendirme kapsamında Antarktika Bilim Seferi çalışmaları 2017 yılından bu yana devam etmektedir.

Ulusal Kutup Bilim Programı kapsamında, geleceğin bilim insanlarını yetiştiren eğitmenlerimizin bilgi ve kapasitesini arttırmak, bu bilgi ve kapasiteyi gelecek nesillere aktarmak üzere kurgulanan Kutup Bölgeleri için Eğitmenleri Destekleme İşbirliği (KEDİ) projesi kapsamında eğitmenlerin kutup bölgelerine yapılan bilim seferlerine dahil edilmesi  amacıyla proje başvuruları kedi@eba.gov.tr adresine gönderilecek e-posta ile Milli Eğitim Bakanlığı’na yapılacaktır.

Başvuru: http://www.polarresearch.center/kedi/

  
2872 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam54
Toplam Ziyaret1117644
Facebook
google